HAKKIMIZDA

AKAR Radyoloji Merkezi

1997 yılında ANTALYA merkezde kurulan AKAR RADYOLOJİ MERKEZİ, kaliteli, modern ve güvenilir görüntüleme hizmetleri vermeyi hedeflemiş, bu doğrultuda teknik donanım, çalışma ortamı ve eğitimini yenilemeye çalışmıştır.
Cihaz donanımı olarak, dijital ortamda her türlü kontrastlı-kontrastsız röntgen tetkikleri, 3 Boyutlu diş ve çene tomografisi, dijital panoramik ve sefalometrik röntgen, 4 Boyutlu Renkli Doppler Ultrasonografi teknolojisi ile ultrasonografi yanında Renkli Doppler uygulamaları yapılmaktadır.
Kurucusu Dr. Tümay Akar, 1990'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip, 1991-1996 yıllarında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde Radyoloji ihtisası yaparak, 1996-2008 yıllarında Antalya Devlet Hastanesinde radyoloji uzmanı olarak çalışmıştır. Akar Radyoloji Merkezini 14 Şubat 1997 tarihinde açmıştır.
Türk Radyoloji Derneği, Europan Society of Radiology ( ESR ), EUSOBI (  Avrupa Meme Görüntüleme Derneği )  ve American College of Radiology ( ACR ) üyesidir.

FOTO.jpg

32 yıllık meslek hayatım boyunca hastalarıma ve meslektaşlarıma empati kurmayı esas edindim. Meslekte eğitimin sürekliliğinin mutlak olduğu bilinciyle okumaya, araştırmaya gayret ettim, Uzmanlık alanım gereği teknolojik yenilikleri takip ettim. Meslek onurunu korumaya özen gösterdim. 

Uzun yıllardır gerek meslektaşlarımın gerekse hastalarımın bana güvendiklerini, bu güvenin bana daha çok sorumluluk verdiğini biliyor, bu bilinçle daha yararlı olabilmek için çalışıyorum.

Mesleğimi yaparken kendimi, tıbbi bilgiler içerisinde her hasta ile güvene dayanan, uzun süreli iletişim kurmaya adadım.

Radyoloji meslek hayatım boyunca çok sayıda hasta gördüm. Bana göre hiçbir şey sağlıktan ve huzurdan daha önemli değildir ve hasta her zaman haklıdır. Bu nedenle tıbbi uygulama ve tekniklerimi geliştirmek için çok fazla zaman ve emek harcadım.

Tanı koyarken, tıbbın bir bütün olduğunu bilerek, her hastaya tek bir semptom yerine bütüncül yaklaşmaya çalışırım. Sağlığın her birey için en uygun şartlarda özenle ve dikkatle korunması, bakılması gerektiğini önemserim.

Dr. Tümay Akar

Sağlığınız bizim için önemlidir

Tel: 0 242 2376334